Něco málo z historie kapely...

 


 

...jejíž vznik je datován někdy na rok 1986 , kdy se sešli tři začínající hudební nadšenci ovlivněni rockovou hudbou 80.let a založili zatím bezejmennou kapelu. Byli to Láďa Jandečka (kytara), Míla Krist (kytara), Petr Vaník (zpěv). Po krátké době se připojil i baskytarista Boža Kraus a bubeník Petr Hůrka. V roce 1987 P.Vaník začíná hrát na klávesy a na postu zpěváka ho vystřídal M.Krist. V tomto složení kapela rok zkoušela a poprvé se představila v Kasejovicích spolu s Egesem a, až tam padl definitivní název Barbus. V počáteční sestavě se měnily jen posty bubeníků P.Hůrku postupně střídali L.Blovský, M.Jiráň, M.Gavora. Sami se poprvé představili v Borovnu s velkým úspěchem.

Poté z kapely odchází L.Jandečka a M.Krist, které nahradili M.Kolečko a P.Kůs. Na jaře roku 1990 pro neshody v kapele se Barbus rozpadá.

V roce 1998 se kapela dává opět dohromady, kde z původní sestavy zbyli jen B.Kraus a L.Jandečka. K nim se přidávají Pavel Vlach (klávesy), Filip Regent (kytara, zpěv) a Pavel Vrána (bicí). Po roce zkoušení, tvorbě nových písní a předělávek kapela vystupuje především na Plzeňsku a okolí.

Asi po deseti koncertech odchází P.Vlach a po něm v březnu roku 2000 i F.Regent, kterého nahradil Jan Růžek (zpěv) a Jaroslav Náplava (kytara).

To, že se v kapele bubeníci nikdy dlouho neohřáli dokazuje v únoru roku 2001 i Pavel Vrána a místo něj nastupuje, jako opět nejmladší člen kapely Milan Bošek.

V lednu roku 2002 opět dochází v kapele ke změně a to takové, že z kapely odchází kytarista a zároveň i jeden ze zakladatelů kapely Láďa Jandečka.

Kapelou postupně prochází několik kytaristů, kteří ho mají nahradit. Nakonec Barbus na krátkou dobu hraje jen s jednou kytarou, ale stále hledá dalšího kytaristu. Nakonec do kapely přichází Honza Marek, který působí v Xataxu. Stává se výraznou posilou a přináší do kapely novou autorskou krev.

Honza Růžek, Jarda Náplava, Honza Marek, Boža Kraus a Milan Bošek. V této sestavě Barbus koncertuje v Plzni a v jejím okolí a proniká i do dalších regionů republiky.

Koncem roku 2003 přichází další pesonální změna. Bubeník Milan Bošek odchází z Barbusu a do kapely přichází Lukáš Skočil. Lukáš jako výrazná posila s sebou přináší zkušenosti z působení u KISS Revival, Jakuba Smolíka a dalších.

Koncem roku 2006 dochází v Barbusu opět k personální změně. Vypadá to již skoro jako tradice a opět je tu změna na bubenické židli. Do kapely přichází starý bigbítový harcovník Václav Brada (ex Elegie, ex Rogallo).

Koncem roku 2011 dochází v Barbusu opět k personální změně na bubenické stoličce. Do kapely přichází nová posila - Lukáš Korschinský.

... a Barbus nyní působí v sestavě:
Zpěv: Honza Růžek
Kytara: Jarda Náplava
Kytara: Honza Marek
Basa: Božetěch Kraus
Bicí: Lukáš Korschinský