Novinky, ale hlavně Stařinky, prostě co se děje nového a také co se dělo v Barbusu...

 


 
novinky...
prosinec 2011
Barbus má nového bubeníka!
Do Barbusu přišel nový bubeník Lukáš Korschinský, který je jako blovický rodák významnou posilou Barbusu. Lukáš nahradil na bubenické stoličce dlouholetého spoluhráče Václava Bradu. Václavovi přejeme hodně úspěchů v hraní i v osobním životě.
4.září 2010
V sobotu můžou Barbus vidět a slyšet i fanoušci z Moravy. Budeme hrát na pivních slavnostech pivovaru Holba - no není se čemu divit, když je Božetěch největším odběratelem jejich piva v západočeském kraji:-) Barbus zde bude vystupovat na jednom pódiu s vybranou společností jako je: Moravská veselka a Bludověnka. Toto si určitě nenechte ujít!
PF 2010
Barbus Vám přeje úspěšný rok 2010!
10. prosince - svátek Julie
Hlavní hrdinkou v jedné z našich nových písní je ideální ženská Julie. Tato neskutečná žena umí spoustu krásných a obdivuhodných věcí, jež muži umí náležitě ocenit, umí si získat jejich srdce a jejich oddanost:-) Ona totiž umí uvařit pivo, natočit pivo, přinést pivo!!!
Této famózní ženě Julii a též všem ostatním Juliím, Julinkám, Julčám přejeme všechno nejlepší k jejich svátku!
říjen 2008
Z Máčka se přes noc stal velký sportovec. Chápeme, že jste dost překvapeni, ale nejspíš tím byl překvapen i sám Máček, a nechtěně ze sebe udělal lazara. Nějakou dobu ho neuvidíte jinak než s berlemi:-) A Barbus pár měsíců neuvidíte na pódiu... Máčkovi můžete všichni popřát, ať se rychle uzdraví!
září 2008
Barbus vyhrál hitparádu na radiu Face Rock. Sice tam o tom šikulové z rádia nenapsali ani slovo a to přes to, že kolo, v němž Barbus vyhrál, běželo přes dva měsíce (nebo snad i víc) a Barbus získal hitparádě o řád více hlasů, než mají kapely v jejich hitparádě v současnosti. Nevíme, jestli je to jen naše smůla, jejich omyl nebo prostě jen šlendrián... nebo... Jó pánové, kdo ví:-)
26. srpna 2007
Omlouváme se všem fanouškům, že Barbus nezahrál na finále České rockové ligy na Vlčtejně. Stalo se tak z osobních důvodů.
25. srpna 2007
Zveme v sobotu všechny fanoušky na Vlčtejn, kde Barbus vystoupí na finále České rockové ligy 2007 ve 20-21 hod. Dále uvidíte a hlavně uslyšíte Arakain, Fourth Face - vítěz ČRL 2006, Sunset Strip, Paradox a představí se Vám tři finalisté ročníku 2007, kteří si to rozdají 1.9. ve finále v Olšanech
11. září 2006
Páteční akce (15.9) ve Stodě je zrušena kvůli počasí.
12. srpna 2006
Sobotní akce v Mitrovicích je kvůli počasí zrušena.
konec července 2006
Koncem července vyrazil Barbus na vodu. Rozhodli jsme se pokořit Berounku. V pátek jsme začali v Nadrybech a to (samozřejmě) ve zdejším pivním stanu. A se zastávkami v každém kiosku po cestě a přespáním na Kobylce jsme v neděli dorazili do cíle cesty v Hřešihlavech. Celou akci jsme zhodnotili velmi kladně, i když někteří z nás si o tom museli nechat vyprávět.
15. července 2006
Na akci pořádané Blovickým sdružením dobrovolných záložáků:-) Blovický smyk jsme si zahráli za výborné atmosféry. Sice jsme nedostali žádnou cenu za orientaci v terénu, ale zato jsme si zahráli na korbě Avie a to se jen tak někomu nestává.
6. června 2006
Tak se nám oženil náš kamarád Marek Dobrodinský. Vydali jsme se tedy na jeho svatbu, která se konala na závěr dobových slavností na Kunětické hoře. Letošní ročník slavností se odehrál v historickém období Pernštejnů – nejvýznamnějšího šlechtického rodu přelomu 15. a 16. století. Akce se konala na historickém nádvoří hradu Kunětická hora, který byl v té době sídlem Viléma z Pernštejna – nejvlivnějšího šlechtice Českého království. Podívejte se na fotky.
březen 2006
V březnu a začátkem dubna máme malou vynucenou přestávku. Máme totiž v kapele jednoho "lazara":-) Důkaz je na přiložené fotce. Fotografii poskytl sám majitel velké bílé nohy... :-) Na fotografii můžete vidět to velké utrpení, kterému byl vystaven - všimněte si hrnečku s čajem na stole! Muselo to pro něj být opravdu velmi bolestivé...

Takže první akce po přestávce, kde nás můžete vidět a slyšet, se bude konat až 21. dubna v Lampě v Rokycanech. Přijďte se podívat... bude to opět pořádná pařba...
 
24. února 2006
'Malý křest' nového CD Barbus - Jó pánové... se konal na akci v Lampě v Rokycanech. Díky všem za přízeň a za výbornou atmosféru! Hostem byl i Marek Dobrodinský, který má lví podíl na vzniku našeho CD.
27. ledna 2006
Tak a cd je na světě...
20. ledna 2006
Jak se říká sliby chyby. Ale blíží se do závěrečné fáze výroba našeho prvního CD. Takže první kompletní cédéčka budou k dispozici příští týden, kdy do toho oficiálně 'praštíme'. Takže konec slibů a od příštího týdne si můžete napsat o naše CD. Pokud máte o CD zájem, pište na adresu barbus@barbus.cz.
12. ledna 2005
Máme za sebou náš již druhý koncert v pražském Kainu. Děkujeme všem, kteří jste se nás příšli podívat a poslechnout si Barbusáckou muziku. Udělaly nám velkou radost pozitivní ohlasy. Někdy až dokonce nekriticky pozitivní:-) Díky Vám všem a v neposlední řadě děkujeme i klukům z kapely Slather, kteří přijali naší nabídku a zahráli si před námi jako hosté. Třeba budeme mít možnost jim to oplatit, když si pozvou naopak oni nás.
26. prosince 2005
Omlouváme se za malé zmatky se zrušením a následně zase nezrušením akce v našich rodných:-) Blovicích (jsme přece blovická kapela:-). Akce se nakonec konala podle plánu jen jsme ji přesunuli přímo do hospody v sokolovně. Nakonec jsme Vám zahráli jen sami a ne jako předkapela jiné slavné kapely. V příjemné vánoční atmosféře jsme do Vás pustili skoro všechny naše pecky a společně jsme poseděli. Důkazem, že se akce opravdu konala, je pár fotek...
poslechněte si MP3 BARBUSu
6. října 2005
Akce v Merklíně 7.10.2005 je bohužel zrušena.
V důsledku tragické udásti, která se stala v blízkosti Merklína byla tato akce bez náhrady zrušena.
10. srpna 2005
Na našich stránkách jsou konečně písničky v MP3 formátu. Máte je k dispozici jak v lepší kvalitě (160 kbit/s), tak radio kvalitě (56 kbit/s) pro případ, že máte pomalé připojení. Takže stahujte, poslouchejte, a pište nám Vaše názory! A hlavně si to užijte ve zdraví:-))
15. června 2005
Po čase pro Vás mám další nepříjemnou zprávu. Sobotní koncert v Horní Lukavici se bohužel ruší. Není sál:-) Takže na tento víkend zbývají pouze páteční Rokycany restaurace Na železné. Přijďte tam...
13. června 2005
Barbus a hlavně Máček zve na pátek 17.6.2005 ve 20 hodin všechny příznivce kapely XataX do Rokycan (hospoda na Železné). Uvidíte tam kromě Barbusu také Xatax a Sun Has Cancer. Xatax je předchozí kapela našeho kytaristy Máčka a páteční koncert bude jediný po mnoha letech, kdy můžete Máčkovu kapelu vidět v původním složení a s původním repertoárem. Prý pilně cvičí, tak si tuto jedinečnou příležitost nenechte ujít. Mimo jiné tam také můžete vidět i Máčkovo stávající kapelu, kde to Mák(g) válí na kytaru, tedy BARBUS. Přijďte se podívat!!! (sorry Máčku, že je Barbus větší:-))
12. června 2005
Barbus v sobotu večer strhnul motorkářký dav k tomu, že si na nás vynutil přídavek. Takže jsme do Vás pustili ještě jednu z našich oblíbených pecek Hej hostinskej, sbalili si svoje fidlátka a rozpustili se v davu, který dále poslouchal převážně přezvávky od Kabátu. No a společně s Vámi jsme pomáhali lámat limity konzumace zdejšího piva. Pořídili jsme zde pár fotek. Chvíli strpení a budou tu...:-)
6. června 2005
Přijeďte Barbus podopořit na motorkářský sraz Full Of Energy do kempu Obora ve Veltrusích. Tentokrát budeme vystupovat v sobotu 11.6.2005 od 22 hodin. Sraz FOE je tradičně kvalitní akce a na letošek jsme za Barbus objednali skvělé počasí. Tak doufáme, že nám to vyjde.
23. května 2005
Přijeďte se podívat do Mšena u Mělníka na motorkářský sraz Kokořínská jízda. Tam si budete moci poslechnout i Barbus v pátek 27.5.2005. Začínat budeme v 18.30 a můžete si nás poslechnout asi tak 2 hodiny.
17. května 2005
Bohužel Vám musím oznámit, že Doga v Měčíně je přesunuta na 27.5.2005. Tím pádem jsme museli naši účast v Měčíně odvolat, protože již máme delší dobu domluvenu Kokořínskou jízdu - tedy hraní pro motorkáře. Můžete se za námi přijet podívat tam (Mšeno u Mělníka).
22. dubna 2005
Jako již tradičně akce v rokycanském klubu Lampa byla ve znamení veselé pařby. Sešla se nás tam výborná společnost, takže díky Vám a příště... zase v Lampě.
19. března 2005
Zahráli jsme si na blackmetalové akci jako předkapela slavného Torru. Akce se moc vyvedla. Hlavně její zakončení... co si budeme povídat:-) hlavně Máčkovi a Jardovi se to líbilo a moc je to bavilo. Takže někdy příště zase s Torrem?
10. března 2005
Na začátku března se Barbus zůčastnil souteže Můza 2004. Sic pravda nevyhráli jsme semifinálové kolo, ale hodnocení na nás byla veskrze pozitivní. Tak alespoň to nám udělalo radost. Prostě, byli jsme tak dobří, že jsme tam neměli co dělat:-))) A příště se na nás můžete opět těšit.
Únor 2005
Díky Vám, že jste se na nás přijeli podívat do Mýta. Bylo Vás tam dost a to nás těší:-) V hospůdce u Stochlů jste vytvořili výbornou atmosféru! A jestli máte zájem se podívat, jak se tam řádilo, budete mít možnost podívat se na pár fotek. Už na tom pracuji...
Leden 2005
Zdravíme Vás všechny, příznivce, fanoušky, posluchače. Bohužel se při masteringu našeho CD objevily problémy se zvukem, které zatím není snadné odstranit. Prosíme tedy o strpení, vše je v řešení a oprava je na cestě. Inu není všechno zlato, co se blýská...
Vánoce 2004 - vánoce s www.barbus.cz
Barbus má pro Vás dárek k vánocům. Původně jsme Vám chtěli k vánocům nadělit hodně radosti v podobě hotového CD, ale bohužel se vyskytly technické problémy při jeho zrodu. Samotné nás to moc mrzí, ale CD bude hotové až na začátku příštího roku. Přesto pro Vás máme další lahůdku...
K Vaší (a samozřejmě i naší) velké radosti jsme zprovoznili nové oficiální stránky kapely. Od vánoc má tedy Barbusácký web adresu www.barbus.cz.
Pokud nám chcete cokoliv napsat (nejlépe něco hezkého:-), pak nová emajlová adresa kapely je barbus@barbus.cz
Jesliže pak máte chuť anebo potřebu kontaktovat někoho z nás, můžete nyní psát přímo členům kapely. Těšíme se na vaše emajly a zde jsou v kostce naše adresy:
BARBUS: barbus@barbus.cz
Boža Kraus: boza@barbus.cz
Honza Marek: macek@barbus.cz
Honza Růžek: honza@barbus.cz
Jarda Náplava: jarda@barbus.cz
Lukáš Skočil: lukas@barbus.cz
17. prosince 2004
Vážení přátelé, dámy a pánové. Tak máme za sebou mastering CD a v ruce konečně hotové CD Barbusu. Takže již jen necháme CéDéčka vylisovat a budou pro Vás k dispozici.
CD bude obsahovat 12 písniček. Ta poslední z nich je bonusová a vzpomínková... :-)
22.11.2004
Dobrá zpráva pro všechny, kdo čekají na první cédéčko Barbusu. Dokončili jsme poslední úpravy na "míchačce" našeho CD. Výsledný produkt:-) tedy může putovat na mastering. Ten se uskuteční v blízké době a CD pak budete mít konečně k dispozici. Pravda, trvalo to dlouho, ale můžete se těšit. Výsledek bude stát za to. Jak říká Máček, bude to masakr (z Texasu:-)
10.11.2004
Koncert v Kainu se povedl. Nakonec jsme si zahráli společně s plzeňským Feratem a pak i trochu zapařili. Ohlasy jsou pozitivní a už i pražští fanoušci se těší na naše nové/budoucí CD.
5.11.2004
Kdo z Vás nebyl v Lampě v Rokycanech dost zaváhal. Byla to velmi vydařená akce... Někteří z nás si ani moc nepamatují, kdy jsme končili... příště se přijďte určitě podívat! Společně si zapařímě pod pódiem...
12.9.2004
Tak jsme se vrátili z Neratovic. Pustili jsme naše pecky do motorkářů a druhý den jsme se vydali na zpáteční cestu.
Byla to veliká legrace. Místy bylo auto blízko výbuchu v důsledku vznícení bioplynu. Dokonce jsme se dohodli, že asi založíme novou webovskou adresu www.MacekSeAsiPosral.cz:-))) Zde bychom mohli podrobně rozebírat složení nebezpečně výbušných plynů:-)
Nakonec to vypadalo tak, že tyto chemické látky měly negativní vliv na konstrukci Božova auta. Postihla nás totiž velká nehoda. Na železničním přejezdu nám upadlo levé přední kolo. Tímto Vás všechny zdravíme jako znovunarození. Nehodu se nám dokonce podařilo s pomocí kolem projíždějících známých zdokumentovat. Podívejte se na pár fotek zdevastovaného auta. Pozor, nejsou to hezké obrázky!
Červenec 2004
Konečně je to TADY!!! Přesto, že je doba dovolených, Barbus trávil léto ve studiu a světlo světa nyní spatřuje BARBUSSINGL.wz.cz!!!! Připravili jsme pro Vás jednu single lahůdku v podobě písničky Jó pánové... (interní název Já jsem si ho spálil). Tuto písničku si můžete poslechnout na českých rádiích.

Takže jim tam volejte a žádejte si: BARBUS - Já jsem si ho spálil...

Kompletní CD nosič bude po dokončení představovat průřez tvorbou kapely za posledních 89 let. Jedná se o první CDčko kapely. Objednávky můžete posílat na kapelní email, poštou nebo si o něj prostě zavolejte.
Červen 2004
Ve studiu probíhají poslední dokončovací práce na novém CD Barbusu. Věříme, že se stejně jako my nemůžete dočkat, až bude CDčko hotové. Proto pro Vás připravujeme singl.
5.6.2004
Celé Nečtiny se těšily na Barbus při akci otevírání hřiště. Všichni ale byli moc zklamáni, protože počasí se postavilo proti nám všem a hřiště bylo tento den pod vodou ...tedy nebylo co slavit. Vlastně ani kde hrát:-)
Duben / Květen 2004
Barbus ve studiu. Pustili jsme se do nahrávání našeho prvního dlouhohrajícího nosiče. Můžete se tedy těšit první CD Barbusu.
21.5.2004
Na motorkářském srazu ve Veltrusech nás sice nezastihlo dobré počasí, ale akce se nakonec vydařila. Ostatně jako každý rok...
27.2.2004 - Koncert s Fatou byl opravdu moc vyvedený, co což jste jistě mohli sami posoudit. Už se ale těšíme na další akci... přijeďte se na nás tedy podívat do Chotýšan u Prahy.
17.1.2004 - Na začátku roku jsme si s chutí zahráli na soukromé akci, pořádané Blovickým sdružením dobrovolných záložáků. Chlapci nás na místo stylově dopravili vzorně udržovanou sovětskou MedSestrou (jak jí říká taťka Boža). Je sice pravda, že cesta obrněným transportérem by byla o něco záživnější, ale i tak se nám to moc líbilo. Možná příště...
rok 2004 - Barbus s novým bubeníkem Lukášem Skočilem...
Poprvé jste ho mohli slyšet slyšet 10.1.2004 v rockovém klubu Nucený výsek v Přešticích. Tam jsme si zahráli s plzeňským Feratem.
Změny v kapele...
Do kapely přichází nový bubeník Lukáš Skočil. Je to zkušený bicák, takže jistě bude významnou posilou do kapely. Působí dále v Kiss Revival, dále u skokana roku 1993 Jakuba Smolíka a nyní v Barbusu.